רוב האנשים חייבים כל הזמן להיות בתנועה ולהתקדם. לעומתם, זה מתאמני הספינינג משתדלים אכן להיות בתנועה כל הזמן, אך אינם חותרים להגיע לשום מקום. כלומר, למעט לכושר גופני איתן ולשריפת קלוריות מורחבת.
כמו לכל ספורט אחר, כך גם לספינינג חוקים, אטמוספרה ומרחב פעולה משלו. על מנת להצליח להתמיד ולבצע אימונים לאורך זמן רב, חשוב לדעת כיצד לשמור על צורת פעילות נכונה, נוחות ובריאות, ולא לגרום לעצמכם נזקים.
לא בכדי הולך אימון הספינינג וצובר תאוצה במרבית מכוני הכושר בארץ ובעולם. לאלו מכם שטרם הרימו את הכפפה ומעוניינים להצטרף לספין, להלן מספר עצות בסיסיות לשמירה על הבריאות ולהימנעות מפגיעות ומפציעות מיותרות:

 1. הקפידו לבדוק מהי רמת השיעור לפני הרישום. למתחילים חשוב להגיע לשיעור בסיסי המכוון למתחילים.
 2. במידה ואין שיעור בסיסי למתחילים במכון הכושר שלכם, אל תתפתו להצטרף לשיעורים המתקדמים ובקשו מהמדריך הכוונה והדרכה אישית.
 3. ספינינג מהווה פעילות גופנית אינטנסיבית מאד ועם פוטנציאל מדהים להיכנס לכושר ולשרוף קלוריות, אך גם פוטנציאל להזיק לגופכם במידה ולא תקפידו לבצעו ע"פ ההוראות. אף פעם אל תבצעו יותר ממה שאתם מסוגלים. הקפידו להתחיל בהדרגה ולהקשיב לגופכם כל העת. במידה והנחיות המדריך אינן ברורות לכם, אל תתביישו לשאול שוב ושוב ללא היסוס, עד שתבינו בדיוק כיצד לבצע את האימון.
 4. נעלו נעלי התעמלות אשר מותאמות לרכיבה, איכותיות, נוחות ובעלות סוליה קשה.
 5. אל תשכחו להצטייד במגבת ובבקבוק מים לכל אימון ספינינג.
 6. הקפידו להשחיל את הרגל ישרה אל תוך הפדל ולסגור היטב את הרצועה.
 7. כוונו את הכידון, את גובה הכיסא ואת מרחקו למצב שבו תרגישו נוח ותוכלו לפדל בטבעיות ובמינימום עומס על הגב.
 8. במהלך הרכיבה זכרו תמיד שלא לנעול את הברך והשאירו אותה רפויה.
 9. ישנם סוגי אופניים מגוונים למטרות אימון ספינינג, אם אופניים מסוימים אינם מתאימים למימדכם או שאינם חשים בנוח עמם, החליפו את האופניים באופני כושר שונות בגודלן או המיוצרות ע"י יצרן אחר, עד שתמצאו את האופניים שהכי תואמים את הצרכים שלכם.
 10. במידה ואחיזת הכידון יוצרת בידכם חיכוך לא נעים, כדאי להצטייד בכפפות מתאימות ולבצע את הרכיבה עמן.
 11. אם במהלך אימון או לאחריו אתם חשים בכאבים או באי נוחות כלשהי בגב או בברכיים, היעזרו במדריך שלכם כדי לכוון את המושב והכידון באופן שונה, או בחנו שוב אם אימון מסוג זה מתאים לגילכם, מצבכם הבריאותי, מבנה גופכם ורמת הכושר הגופני שלכם.
  במקרה של המשך תחושת אי נוחות קלה, כדאי לנסות להקל מהעומס ולרכוב יותר לאט ופחות מרחק, ואף לעבור לשיעור בסיסי יותר. אם מופיעים כאבים, כדאי לשקול להפסיק את אימון הספינינג ולבצע אימונים לחיזוק שרירי הגב, הרגליים והברכיים, ולנסות ספינינג שוב בעתיד, עם אצבע על הדופק.
 12. מבחינה תזונתית, מומלץ לצרוך לפני האימון כמאתיים חמישים גרמים של פחמימות- חטיף אנרגיה או קערית קורנפלקס מהווים אופציה טובה לכך.

אם האימון נמשך מעל לשעה, כדאי לצרוך ג´ל אנרגיה או משקה אנרגיה תוך כדי האימון.
אז, זכרו לשמור על הבריאות תוך כדי שאתם שומרים על הכושר, ושיהיה לכולם ספין נפלא!
ואחרי שהתנסיתם ונהינתם נסו את הדבר האמיתי ,רכיבה בחוץ ,מזג האוויר עכשיו מצויין והספינינג תמיד יוכל להישאר אופציה לחורף .
בהצלחה!

מידע נוסף