מקסים שחףמאמן ראשי
מייסד ומנכל

  קשה להאמין שהמאמן המנוסה התחיל את דרכו הספורטיבית די במקרה, ועוד כשהיה פצוע . יש בסיפור שלו כדי לחזק את הקלישאה שכל אחד מסוגל. כן, אפילו אנחנו.

  מקסים שחף בן 54 , נשוי לאורנה ואב לשקד,אביאל,עומר וליב, מתגורר בקיסריה.

  מקסים התחיל את דרכו הספורטיבית בגיל 10 כשחקן כדורסל ובבגרותו בין היתר שיחק בליגה הלאומית בקבוצה מכבי קרית ביאליק. ב-1985 התגייס לקומנדו הימי ולאחר כשנה במסלול נפצע קשה בתאונת אימונים ונאלץ לעבור תקופה ארוכה של שיקום ושל טיפולים.

  את המשך שירותו הצבאי הארוך המשיך כקצין במערך משאבי אנוש, ובמקביל סיים תואר ראשון במשפטים ובמזרחנות. בשנת 2008 פרש מצה"ל בדרגת סגן אלוף.
  את השינוי המהותי בחייו עבר מקסים לפני שנים, כאשר לאחר תפקידי שדה רבים ומורכבים הגיע למכללה לפיקוד ומטה בגלילות לתקופת לימודים של שנה. במהלך תקופה זו החל מקסים להתאמן באופן רציני ואף השיל ממשקל גופו  25 ק"ג !! בפרק זמן של כשלושה חודשים. כך, מאחרון הרצים, סוחב משקל עודף ופציעה לא קלה, הודות להשקעה ולעבודה קשה, התקדם ברמת הכושר שלו והפך בתוך חודשים ספורים לרץ מוביל. גם לאחר שסיים את לימודיו ולמרות תפקידים תובעניים נוספים בהם עסק, הצליח מקסים לשמור על רמת אימונים סבירה חרף הקשיים הכרוכים בדבר.

  "רציתי להוכיח לעצמי שאני מסוגל". מעיד מקסים. "גיליתי עולם חדש שבו אני מוצא פורקן למתחים היומיומיים התכופים, ובלי לשים לב למדתי אט אט להתאהב בעצמי מחדש".
  את המעבר מרץ חובבני לרץ מקצועי ערך מקסים בתום תפקידו בגבול סיני ובמהלך מעברו לתפקיד מטה במרכז הארץ. בתקופה זו עבר מקסים להתאמן מדי יום ולצורך כך הקפיד להשכים בכל יום בשעה 04:00 לפנות בוקר ולנסוע למרכז הארץ לאימון מורכב עד השעה 08:00. משם היה נוסע ליחידה שבה שירת, אנרגטי ומשוחרר. "במהלך כל היום ציפיתי שיגיע הערב, כדי שאוכל לשוב ולבצע אימונים נוספים. פתאום גיליתי שזה מה שעושה לי טוב וזו תחושה ממכרת".

  לאחר תקופה ארוכה של אימונים מפרכים סיים מקסים שחף בינואר 2005 את המרתון הראשון שלו, במרתון טבריה, "יום מדהים שלעולם לא אשכח".
  מאז ועד היום עבר מקסים תהליך מהפכני בכל הנוגע לאימונים ולעיסוק בפעילות גופנית והחל להקדיש כל רגע פנוי להזנת חיידק הספורט שבער בקרבו.
  עקב פציעה ברגלו נאלץ מקסים למצוא תחליף זמני לאימוני הכושר והריצה ומצא את עצמו כרוכב אופניים. ברגע שהחלים כליל מפציעתו, החל מקסים לשלב אימוני רכיבה באימוני הריצה שלו, וב-2005 אף השתתף בדואתלון הראשון ברמת הגולן בו זכה במקום השני.

  בשנת 2006 החליט מקסים לקבל הכשרה פורמלית בתחום בו כל כך התאהב והשתתף בקורסי הדרכה רבים בהם קורס מדריכי טריאתלון, קורס מדריכי שחייה, קורס מדריכי אופניים, ולבסוף אף לקח חלק בקורס מאמנים במכללה להכשרת מאמנים בוינגייט.

  עם סיום שירותו הצבאי ב-2008, החל מקסים לנהל את חברת השחייה Total Immersionולאחר כשנה החליט להתמקד באימון ובהדרכת שחייה בלבד.כך התחיל מקסים לשלב באופן טבעי גם את השחייה כחלק מאימוניו עד שהדרך לתחרויות הטריאתלון, אותן כל כך אוהב היום, הפכה קצרה ובסופי שבוע החל מקסים לאמן בקבוצות טריאתלון ועם פרישתו מצה"ל הפך את התחביב הזה למקצועו העיקרי. בשנים הבאות המשיכה עשייתו של מקסים להתפשט אל עבר אותם טריאתלונים, מרתונים, ריצות שדה, רכיבה על אופניים ולמעשה כל תחום אשר הדיף ריח אירובי לאפו.

  במהלך השנים 2007 -2019 מקסים השתתף ב 14 תחרויות איירונמן (איש הברזל) באוסטריה, רוט ופרנקפורט גרמניה, ספרד ,צרפת ניס,רגנסבורג גרמניה,בציריך שוויץ שוב באוסטריה ,שבדיה באוגוסט 2015 ולאחר כחודש וחצי באוקטובר 2015 בפלמה דה מיורקה ובאוגוסט 2016 במסטריכט הולנד ב 2017 בונציה ובצרפת  ובכ – 30 תחרויות מרתון, אולטרא- מרתון,טריאתלון, ריצות שטח ועוד. הגאווה המרכזית של מקסים היא ההצלחה להוציא שנה אחר שנה משלחות לתחרות איש הברזל בחו"ל – איירונמן – איש הברזל – 3.8 ק"מ שחייה , 180 ק"מ רכיבה על אופניים ולקינוח 42.2 ק"מ ריצת מרתון.

  בשנת 2010 הקים מקסים שחף את חברת TriMax, במסגרתה פועלות קבוצות ריצה בחיפה וביקנעם, קבוצות טריאתלון בחיפה וביקנעם ,קבוצות ריצה וטריאתלון לילדים. בכל קבוצה מותאם מערך הדרכה מיוחד לכל רמה ולכל גיל, כך שכל אחד יכול להשתלב ולהצליח. בנוסף, מקיים מקסים שחף תכניות אימון אישיות, בהן מלווה את המתאמן מרגעיו הראשונים ביותר בהקניית מודעות לכושר, לבריאות, לתזונה ולהרזיה נכונה, תוך מעקב אחר ציר ההתפתחות של כל מתאמן, משוב, יעוץ דינמי, התאמה אישית ותמיכה עד להשגת המטרה המיוחלת. לא בכדי נאמר שמדובר בדרך חיים חדשה.

  "זו אינה סתם קלישאה. למדתי להאמין באמת ובתמים שכל אחד מסוגל. ראיתי את זה בהתחלה על עצמי, שמנמן וכבד שכמוני רץ ומרזה את דרכו אל המטרה, ובהמשך למדתי להיווכח בכך בכל יום מחדש עם כל מתאמן נוסף שהגיע להתאמן אצלי. אני לא מדבר רק על הספורט, אלא כדרך חיים. אני זכיתי לסמן את המטרות שלי ולהגשים את החלום שלי בחיים בעזרת הספורט. היום, כשאני רואה את עשרות המתאמנים שלי נכנסים לכושר, מרזים, שומרים על תזונה נכונה, מבריאים גוף ונפש ועל הדרך זוכים להכיר אנשים חדשים, לנסוע לתחרויות בחו"ל, שבעבר היו מתעייפים רק מלצפות בהן בטלוויזיה ולהתעורר כל יום עם חשק להצליח עוד קצת בהגשמת יעדיהם, אני יודע שכנראה עשינו משהו נכון. אני מאמין שזו המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש".

  אני מאמין – מקסים שחף

  אני רואה אותך

  • לכל מתאמן יכולות שונות ,מגבלות אישיות ודעה אישית, מתאמנים אינם רובוטים.
  • לכל מתאמן יש משפחה ומחויבות שיש לתת עליהן את הדעת .
  • כל מתאמן יכול להשיג כל מטרה בתנאי שידע את ה"מחיר" להשגתה .
  • כל מתאמן ראוי למלוא תשומת הלב.

  ערכים

  • אני מאמין בהקשבה, יחס אישי, מחויבות הדדית ומשמעת .
  • אני מאמין בגמישות ,באיזון בין אימונים לבין משפחה ,עבודה ומחויבויות נוספות .
  • אני מאמין בפתיחות ותקשורת טובה ורציפה לקבלת שתוף פעולה מלא.
  • אני מאמין שכל אדם, זקוק למאמן אחד, עם אמון מלא ביכולותיו על מנת להצליח .
  • אני מאמין בחריצות , יושר , התמדה , נחישות וכבוד הדדי.
  • אני מאמין בניצחון רוח האדם.
  צריכים עזרה?